Konsola ulaşmanın birden fazla yolu vardır.

 

1-  İlk olarak solda tarafta bulunan panel üzerinden Compute > Instances sekmesine giderek, mevcut sunucularınızı listeleyin. Daha sonra konsoluna erişmek istediğiniz sunucunun üzerine tıklayın. Yukarıda bulunan sekmelerden konsolu seçerek, sunucunun bağlı olduğu konsola ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu ekrandan sunucunuzla ilgili genel bilgileri ve logları da dilerseniz kolayca görüntüleyebilirsiniz.

mceclip0.png

2- Daha pratik olarak ulaşmak için sol tarafta bulunan panel üzerinden Compute > Instances sekmesine giderek, konsoluna erişmek istediğiniz sunucunun üzerine tıklamak yerine, bulunduğu satırda en sağda bulunan “drop box” menüsünden konsolu seçerek doğrudan ulaşabilirsiniz.

mceclip1.png

3- Dilerseniz Network Topolojisi ekranından dilediğin sunucuya tıkladığınızda açılan baloncuk üzerindeki, “Open Console” yazısına tıklayarak da konsola erişebilirsiniz.

mceclip2.png

Code 1006 Hatası

Konsola erişim sırasında Code 1006 hatası almanız olasıdır. Oldukça kolay bir şekilde bu hatayı çözerek konsola erişebilirsiniz.

Konsolun hemen üzerinde bulunan “ Click here to show console” yazısına tıklayınız.

mceclip3.png

Açılan sayfayı tarayıcınız üzerinde yenile butonuna tıklayarak veya “F5” tuşuna basarak yenilediğinizde, konsol ekranının geldiğini göreceksiniz.